مصاحبه نشریه آلمانی Inside Roto با هورامکو

نشریه Inside Roto ارگان مطبوعاتی شرکت معظم Roto آلمان که یکی از بزرگترین و مشهورترین تولید کننده های انواع یراق آلات در و پنجره uPVC و آلومینیومی در جهان می‌باشد، اخیرا گزارشی از شرکت هورامکو از تولید کنندگان در و پنجره دوجداره uPVC در ایران تهیه نموده و ضمن معرفی بنیانگذاران و سوابق این شرکت جوان ایرانی به تشریح وضعیت صنعت یو پی وی سی در ایران پرداخته است. در ادامه متن ترجمه شده گزارش مذکور را ملاحظه می‌فرمایید:

پنج تن از جوانان ایرانی پس از تکمیل تحصیلات خود در رشته‌ی مهندسی مکانیک، تحقیق در خصوص یک کار جالب را آغاز کردند. رضا کاظمی کمازانی یکی از اعضای این گروه پنج نفره که هم‌اکنون مدیر عامل مجموعه‌ی هورامکو است که در ۲۸ اکتبر ۲۰۰۸ بنا نهاده شد، گفت: ما خواستیم کارخانه‌ای از آن خود را افتتاح کنیم که درآن محصولاتی تولید شوند که حداکثر مردم بتوانند از آن سود برده و استفاده کنند. در ابتدای امر ما با سرمایه و تجربه‌ی اندکی قدم در مسیر گذاشتیم و تنها داراییمان، اشتیاق فوق‌العاده و خوشبینی بود. بنابراین ابتدائا تجارت در زمینه پنجره‌های PVC را آغاز کردیم و این ما را قادر ساخت که بازار و محصولات موجود را بشناسیم و بتوانیم سرمایه‌ی مورد نیاز را برای بنا نهادن امکانات تولیدی خود به دست آوریم. به علاوه میل درونی اثبات توانایی یک تیم جوان ایرانی و آنچه می‌تواند بر پایه‌ی آموزش‌های دیده شده ایجاد و تولید کند، ما را به حرکت به جلو ترغیب می‌کرد و من اعتقاد دارم ما تنها کسانی نبودیم که از روش اثباتی خود بسیار راضی بوده‌ایم.

افزایش بهای انرژی باعث افزایش درخواست شده است:

حدود ۶۰ کارمند در مجموعه‌ی تولیدی هورامکو که در فاصله‌ی کمی خارج از شهر تهران واقع شده است، پنجره و درهای ورودی از جنس PVC که عموما دوجداره نیز هستند، تولید می‌کنند. در ایران نیز، بهای انرژی در حال افزایش است و صاحبان املاکی که علاقه‌مند به استفاده از روش‌هایی که با ایجاد عایق بهتر در پوسته‌ی ساختمان‌ها موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند به صورت قابل توجهی در حال افزایش است.

ROTO سیستم مناسب برای هر نوع پنجره:

امروزه، اکثریت غالب پنجره‌ها و درهای ورودی در هورامکو از تکنولوژی یراق‌آلات و سخت‌افزار ROTO استفاده می‌کنند. از همان ابتدای امر، ما تصمیم داشتیم که تنها از روتو استفاده کنیم. چرا که ترجیح می‌دهیم از تکنولوژی پیشرفته استفاده کنیم و تمامی نیاز یراق‌آلات را از یک منبع تامین کنیم. فارغ از اینکه محصول ما پنجره‌ی کشویی، دو حالته، تک حالته، از درون باشو، از بیرون بازشو و یا … باشد ROTO راه حل درست را پیشنهاد می‌دهد و شریک تجاری ما ساتیان، خدمات درجه‌ یک را به ما ارائه می دهد. در سال ۲۰۰۸، هورامکو خریدار محصولات سخت‌افزاری ساتیان شد. (ساتیان در سال ۲۰۰۷ توسط علیرضا صدقی نسب ایجاد شد. ۲۲ کارمند در ساتیان به ۸۰۰ تولید کننده ارائه خدمات می‌کنند.)

ROTO
تقاضایی گسترده برای مشاوره:

در دفتر مرکزی هورامکو در یک مجتمع تجاری، تعداد ۱۵ نفر در حال انجام ماموریت هستند و ۱۲۰ نفر دیگر در دفاتر فروش و نمایندگی‌های شرکت در سطح کشور مشغول فعالیت هستند. نیاز قابل توجهی به پنجره‌های مدرن در ایران وجود دارد. بر اساس تخمین‌ها و آمار وزارت صنعت معدن و تجارت ایران، تنها ۱۰ درصد پنجره‌ها در ساختمان‌ها از استانداردهای فنی موردنظر برخوردار هستند و در عین حال برای اطمینان حاصل کردن از اینکه نسل بعدی فضای کافی برای اسکان دارد باید سالانه ۱/۵ میلیون آپارتمان نوساز بنا شود. بنابراین شانس بسیار خوبی برای تولیدکنندگان در و پنجره‌ی دوجداره از جمله هورامکو برای توسعه فراهم است.

پیوستن به پیشتازان صنعت:

حداقل در در پنج سال آینده، اگر همه چیز منطبق بر برنامه‌ی بنیانگذاران شرکت پیش رود، هورامکو قصد دارد یکی از پنج تولیدکننده بزرگ پنجره در ایران باشد. طبق گفته‌ی رضا کاظمی، عاملی که باعث موفقیت شرکت شده است، علاوه بر کیفیت محصولات و استراتژی فروش، قیمت گذاری شفاف بوده است. مشتری‌های ما، ما را یک همراه قابل اعتماد و کاملا جدی می دانند. ارسال مطمئن و خدمات پس از فروش مجموعه‌ای از مشخصه‌ها هستند که ما با آنها قادر هستیم خودمان را در جهت بالاتر از متوسط بازار متمایز سازیم.
از نقطه نظر رضا کاظمی، این می‌تواند به زودی یک دلیل قانع‌کننده و انگیزه‌ی خوب برای مشتریان خارج از ایران، برای همکاری با هورامکو باشد.
در بازار داخلی، ما خدمات پایدار و محصولی که به لحاظ کیفیت قانع‌کننده است را نهادینه ساخته‌ایم و این شالوده‌ای برای بخش صادرات ما ایجاد می‌کند. وی افزود در حال حاضر در نظر داریم در کشورهای همسایه نیز مشتریانی داشته باشیم.

به نقل از: http://ftt.roto-frank.com/lookbook/rin_26_en/#/8